Про громаду

Селятинська сільська  територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Рішення про утворення Селятинської сільської об’єднаної територіальної громади  прийнято №193-15/17 від 26 січня 2017 р. До складу громади увійшли села Селятин, Галицівка, Руська, Плоска, Лустун, Шепіт, Нижній Яловець, Верхній Яловець, Андреківське та Сарата Путильського району Чернівецької області.

Перші вибори відбулися 30 квітня 2017 року.

Селятинська сільська територіальна громада розташована на заході Чернівецької області у гірській частині Карпат по течії річок  та межує з територіями Румунії (державний кордон - 71 км), Івано-Франківської області,  Берегометської, Путильської та Конятинської ТГ.

Селятинська сільська територіальна громада – це мальовничий гірський край буковинських Карпат, що має сприятливе географічне і геополітичне розташування, унікальні природні та кліматичні ресурси, історико-культурну спадщину.

Територія Селятинської сільської територіальної громади згідно із адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Вижницького району Чернівецької області (жовтень 2020р.). Адміністративний центр громади розташовано на відстані 68 км від районного центру – міста Вижниця та 150 км від обласного центру – міста Чернівці.

Площа громади 369,09 км2,  де 28,995 км2 – лісові масиви.

На території Селятинської сільської територіальної громади станом на 01.01.2021 року проживає 4709 мешканців. Протягом тривалого проміжку часу загальна чисельність населення в громаді зменшується, як через смертність, так і через міграції за межі громади, області.

Функціонують такі заклади:

• комунальна установа «Центр надання соціальних послуг»;
  • комунальне підприємство «Господар громади»;
  • КНП «Селятинська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини»;
  • Селятинський пункт екстреної медичної допомоги ОКУ "Чернівецький центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
  • ДП «Путильський лісгосп» (Селятинське лісництво, Плосківське лісництво, Черемошське лісництво, Ялівецьке лісництво);
  • лісопильний деревообробний цех ДП «Путильський лісгосп»;
  • національний природній парк «Черемоський»;
  • відділ прикордонної служби «Селятин» Чернівецького прикордонного загону;
  • метеорологічна станція «Селятин».

Зареєстровано 143 ФОП.

На території громади щорічно відбуваються фестивалі:

• Любіть Буковину, бо вона того варта!
  • Гуцульський коник
  • Фестиваль пам’яті скрипалів братів Прилипчанів
  • Зимові розваги

Громада позиціонує себе як рекреаційно-оздоровчу територію в Карпатах, в основі економіки якої – туристичного послуги широкого спектру. Внаслідок злагодженої політики регіону і громади формуються і просуваються на інвестиційні ринки привабливі інвестиційні пропозиції. Залучення стратегічних інвесторів дозволить радикально покращити туристичну привабливість Селятинської громади, не лише як центру зеленого туризму, в т.ч. за рахунок використання історико-культуриної спадщини ТГ. Зросте кількість робочих місць та рівень доходів населення. Малий і середній бізнес розвивається як обслуговуючий кластер курортної мережі.