Відбулося засідання круглого столу «Окупація території Буковини румунськими військами в грудні 1918 року»

Дата: 19.12.2018 17:17

Фото без описуВідповідно до плану роботи відділу освіти, культури, молоді та спорту Селятинської ОТГ 18 грудня на базі  Селятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. О. Зайця відбулося засідання круглого столу за участі вчителів історії та «Захисту Вітчизни» закладів освіти Селятинської ОТГ з проблеми «Окупація території Буковини румунськими військами в кінці 1918 року».

Учасники круглого столу розповіли цікаві факти історії, минулого нашого краю на передодні окупації, про нелегкі часи перебування у складі Румунії, з різних джерел.

Із змістовними доповідями виступили: вчитель історії Селятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Пінчук Ю.Л.,  вчитель історії Плосківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Габур М.П., заступник директора з виховної роботи Рогозняк В.Т. та директор Селятинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Штефура О.П.

На завершення роботи присутні спільно з начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Селятинської ОТГ Косар Р.Д. дійшли висновку, що в період перебування Буковини в складі Румунії посилився соціальний і національний гніт. Селяни села Селятин були позбавлені політичних прав, переслідувалася українська мова і культура з населення стягувались величезні податки, а в закладах освіти навчання велося на румунській мові.

З тих буремних подій минуло століття, ми живимо на своїй українській землі, навчаємося, спілкуємося рідною мовою. І саме від нас залежить яким буде майбутнє нашої України.